ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ

Το   Χειρουργικό   και   Ορθοπεδικό   τμήμα  βρίσκεται   στον   πρώτο   όροφο   του  νοσοκομείου.

Στελεχώνεται  από  πέντε  ιατρούς  γενικής  χειρουργικής, (Συντονιστή  Διευθυντή, Διευθυντή  και  τρείς  επιμελητές)   πέντε  ιατρούς  ορθοπεδικής  χειρουργικής (Συντονιστή  Διευθυντή , Διευθυντή  και  τρείς επιμελητές), έναν ιατρό  διευθυντή  χειρουργό  ουρολόγο  και  πέντε  νοσηλευτές ΤΕ, τρείς νοσηλευτές ΔΕ  και  δύο  βοηθητικό  προσωπικό.

Διαθέτει  40  κλίνες  εκ των οποίων  26 είναι  γενικής  χειρουργικής  και  14 ορθοπεδικές.

Νοσηλεύει  ασθενείς μετά από επείγοντα  χειρουργεία  και  προγραμματισμένες επεμβάσεις (λαπαροσκοπική χολοκυστεκτομή, πλαστική  αποκατάσταση κήλης, θυρεοειδεκτομή  κλπ.) από  τους γενικούς  χειρουργούς  και   επείγουσες  αλλά  και  προγραμματισμένες επεμβάσεις (αποκατάσταση  καταγμάτων, ολική  αρθροπλαστική   ισχίου  και  γόνατος κλπ.) αντίστοιχα  από  τους  ορθοπεδικούς.

Εφαρμόζεται  ωράριο  επισκεπτηρίου  κλινικής  που είναι:

12,00 - 13,00 πμ.

και